Kód produktu: 30171
Dostupnosť: Skladom
(Ihneď k odberu na predajni v Tvrdošíne)
Dodacia lehota: Objednávku do 14:00 posielame v ten istý deň pre SR
57.00€
Bez DPH: 47.50€

KnihaVesmír s elektronickou ceruzkou

Čoby asi povedali starovekí hvezdári a astronómovia na dnešné poznatky o vesmíre?Poďme sa pozrieť akú dlhú cestu prešiel výskum vesmíru od prvotných pozorovaníhviezd až po lety na Mesiac a ešte ďalej. Profesor Pulzar, Albína, Jonáš, pes Einsteina mačka Eris budú našimi sprievodcami knihou, ktorá prináša pohľad na vesmír oddávno minulých dôb až po súčasnosť.

 

Obsahknihy:

 

Hviezdya hvezdári - Kto bol priekopníkom vedy o vesmíre a vďakakomu toho toľko vieme? Zoznámte sa so starovekými Grékmi akými boli Pytagoras,Ptolemaios, Hérakleitos alebo notoricky známymi Galileom Galileim, JohannesomKeplerom a ďalšími.

 

Astronómoviaa galaxie - Zaujíma vás, ako vznikol vesmír, z čoho saskladá, prečo planéty obiehajú okolo Slnka, čo sú čierne diery a čo všetko eštemôžeme vo vesmíre nájsť? Môžete sa tu zoznámiť s niekoľkými významnýmiastronómami a fyzikmi, ktorí svojimi objavmi prispeli k poznaniu a pochopeniuvesmíru.

 

Slnečnásústava - Poďte sa s profesorom Pulzarom pozrieť, ako planéty vslnečnej sústave obiehajú okolo Slnka. V slnečnej sústave sa všetko točí.Planéty, trpasličie planéty a planétky obiehajú okolo Slnka po rôzne dlhýcheliptických dráhach a každá sa pri tom pohybuje inou rýchlosťou. Preto má každáinú obežnú dobu okolo Slnka.

 

Naobežnej dráhe zeme - Na obežných dráhach v rôznej vzdialenosti odZeme sa dnes pohybujú stovky umelých družíc, čiže satelitov, ktoré vyrobiliľudia a raketami ich vyniesli do vesmíru. Poďte sa pozrieť, ako to všetkozačalo a ako to funguje.

 

Ľudiana obežnej dráhe - Poďte sa s profesorom Pulzarom pozrieť, akopokračovali preteky v dobývaní vesmíru, tentoraz v disciplíne: Kto dostaneprvého človeka na obežnú dráhu. V 60. rokoch 20. storočia začali vesmírnepreteky medzi Spojenými štátmi americkými a Sovietskym zväzom naberať naobrátkach. Poďte sa pozrieť, ako to prebiehalo od prvých zvieracích kozmonautovaž po dlhodobo obývané orbitálne stanice.

 

Spoluprácana obežnej dráhe - Po ustálení pretekov v dobývaní rivalitamedzi národmi ustála a vo vesmíre začali medzi sebou národy konečnespolupracovať. Dokonca spojením síl postavili prvú medzinárodnú vesmírnustanicu.

 

Letímena mesiac - Profesor Pulzar vám aj povie, ako to bolo sosúťažením o to, kto bude prvý na Mesiaci.

 

Kplanétam a ešte ďalej - Vesmír, to nie je len slnečná sústava -v nekonečnom priestore sa nachádza množstvo útvarov, ktoré ešte nepoznáme, atie majú za úlohu preskúmať vesmírne sondy. Zoznámte sa s množstvom z nich!

 

Knihaje vhodná pre deti od 6 rokov.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie