Výrobca: VELLBERG
Kód produktu: R19-128
Dostupnosť: Vypredané
Dodacia lehota: 1-5 dní pre SR
259.00€
Bez DPH: 215.83€

Všetko závisí od faktu, aký druh plášťa pneumatiky si klient vyberie. Najlepším riešením je stredná šírka s plytším dezénom, ktorá zabezpečuje komfortnú jazdu mestom a poskytuje rýchlosť po nerovnom teréne. Štandardne sú tieto bicykle vybavené kolesami s veľkosťou 28. Silnou stránkou crossového bicykla je počet stupňov na prehadzovačoch. Vďaka prednému a zadnému prehadzovaču bezproblémovo zvládne prekonať výškové rozdiely, nerovný terén a umožnia príjemnú jazdu po všetkých zákutiach každého mesta. Výhodou je možnosť pridania množstva doplnkov ako napr. blatníky či úložný priestor. Cross má niekoľko vlastností horského bicykla ako napr. odpruženú prednú vidlicu, ktorá zlepšuje kvalitu jazdy v ťažkom teréne. Geometria rámu zabezpečuje jazdcovi pohodlnú pozíciu tela. Rámy crossových bicyklov sú vyrobené z alumínia, vďaka čomu sú ľahké. Modely na trhu sú v dámske a pánskej verzii. Bicykle tohto typu sú výbornou voľbou pre teenagerov, ktorí jazdia na bicykloch do školy a využívajú ich aj mimo mestských komunikácií. Ponúkame crossové bicykle značiek, ktoré sú zárukou kvality: Vellberg, Kross, Kellys, Kands i Romet.


KVALITABEZ KOMPROMISU

Funguje skvele na mestských uličkách aj na divokýchtrasách. Bicykel navrhli milovníci dvoch kolies, ktorí poznajú potreby cyklistovz vlastnej skúsenosti. Vďaka tomu je bicykel rafinovaný tak, aby vám poskytolľahký a ovládateľný dvojkolesový vozík so širokými možnosťami. VellbergEXPLORER1.2 je vynikajúcou voľbou, hospodárnou a zároveň dobrou kvalitou.
SVETOVÉ NORMY

Naše bicykle sa snažíme prispôsobiť aktuálnymtrendom a aktuálnym požiadavkám používateľov. Preto sa Vellberg EXPLORER 1.2zameriava na futuristický športový vzhľad, ktorý bude dokonalý v meste aj naterénnej trase. Rámová konštrukcia bola vyvinutá tak, aby poskytla bicyklu športovývzhľad.
Veľkou výhodou bicykla je ľahký rám vyrobený zodolnej hliníkovej zliatiny s starostlivo prepracovanou geometriou. Vďaka tomuje Vellberg EXPLORER 1.2 vynikajúci aj v náročnom teréne.

SVETELNÉ A HORNÉ KOLESÁ

EXPLORER 1.2 bol vybavený veľmi ľahkými a odolnýmidvojkomorovými kolesami. Táto konštrukcia zaručuje vysokú tuhosť a spoľahlivosťbez ohľadu na neočakávané situácie na trase. Nízka hmotnosť v kombinácii sosprávnym obrysom kolesa dodáva bicyklu väčšiu dynamiku pri jazde a zvyšujevýkon na náročnejších stúpaniach. Ale nielen správne koleso tu ovplyvňujekvalitu manipulácie. Dobre zvolené pneumatiky s vyváženou úrovňou trakciezabezpečujú nižší valivý odpor s dobrou priľnavosťou. A výsledok? Dostanete sado cieľa ešte rýchlejšie a bezpečnejšie, ako ste očakávali!

VYBAVENIE - KĽÚČ K ÚSPECHU

Sme si vedomí, že vzhľad nie je všetko.Najdôležitejšie je vybavenie, ktoré poskytujeme v našom dvojkolesovom vozidle.Preto sme na našom bicykli použili kvalitné príslušenstvo od skupiny ShimanoAltus. Prehadzovačky Altus M310 sú navrhnuté tak, aby dobre fungovali pri jazdev meste aj v teréne. Pracujú hladko a radenie prevodových stupňov je v zásadenepostrehnuteľné a veľmi presné. Rukoväť ovládaná spolu s prehadzovacou pákouzaručujú ľahké uchopenie a pohodlné ovládanie prehadzovačky aj brzdovéhosystému.

BEZPEČNOSŤ JE DÔLEŽITÁ

Keďže sme už spomínali tému bŕzd, stojí za topovedať o nich niečo viac. Brzdy na našom bicykli vyrobila talianska spoločnosťSaccon, ktorá sa pýši niekoľkými desaťročiami skúseností v oblasticyklistického priemyslu. Pre bicykel Vellberg EXPLORER 1.2 sme vybrali brzdytypu V-Brake, ktoré zvládnu aj v neočakávaných situáciách, čo zaručuje pohodliea bezpečnosť vašej jazdy.

KOMFORT BEZ VYLÚČENIA

Ak si ceníte pohodlie a spájate športové bicykle skompromismi medzi pohodlnou jazdou a dobrým vybavením, potom Vellberg EXPLORER1.2 určite zmení váš pohľad. Vybrali sme dobre tvarované sedlo s mäkkýmčalúnením, ktoré dobre absorbuje otrasy aj na nerovnej ceste, aby sa zaistilovaše pohodlie a znížila únava.

DOBRÉ ODPRUŽENIE

Pri rozhodovaní o kúpe univerzálneho bicykla saoplatí investovať do bicykla,
​​ktorý funguje dobre aj na nerovných cestách mimo mesta. Takéto možnosti poskytujú bicykle so zabudovaným tlmičom.Bicykle Vellberg sú vybavené predným tlmičom nárazov, ktorý dobre absorbuje vibrácie aznižuje nepohodlie spojené s nerovnosťami na trase.Špecifikácie

 • Rám  - Hliník, povrchovo upravené práškom, nálepky pod lakom

 • Vidlice  - SR Suntour NEX

 • Predný náboj  - JoyTech, hliníkové guľkové ložiská 36H

 • Zadné  náboje - JoyTech, hliníkové, guľkové ložiská 36H

 • Pneumatiky  - IMPAC Crosspac s bielym pruhom 700x38C / 28x1.50 čierne

 • Ráfiky  - vystužený dvojkomorový hliník od spoločnosti Vellberg

 • Predný prehadzovač  - Shimano Altus FD-M310

 • Zadný prehadzovač  - Shimano Altus RD-M310

 • Brzdy  - Hliníková v-brzda - vysoký brzdný výkon

 • Radiaca páka  - Shimano ST-EF500 3x7 2-páková

 • Kľuka  - Shimano FC-TY501 48x38x28 dĺžka 170 mm

 • Podpera  - Neco, utesnené ložiská

 • Reťaz  - KMC

 • Voľnobežka  - rýchlosť SHIMANO MF-TZ500 7

 • Riadidlá - oceľ ZOOM, profilovaná šírka 620 mm

 • Riadidlá - KALLOY UNO UNO nastaviteľná 1 1/8

 • Nastaviteľná hlavica -  NECO, guličkové ložiská s vysokou prevádzkovou, polointegrované

 • Sedlová konzola  - hliník KALLOY UNO so závesným strmeňom

 • Sedlo  -S'TRACE AWARD športové čierne a grafitové

 • Rukoväť - TREFL, gél

 • Pedále  - hliníkový VP, reflektory pre bezpečnosť

 • Hmotnosť  - 14,3 kg

Typ bicykla
Krosové
trekingové/crossové

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie